Semináře praktické filozofie Principy Života

Jsem figurální sochařka. Socha je pro mě haptický prožitek, potřebuji vyhmátnout téma, kterým se chci zabývat, zhmotnit ho a nahmatat další vlákna s tématem související. Hmatám jak ve fyzickém světě hmoty, tak v tom vnitřním, kam se prstama a špachtlí nedostanu. Jak se dostat tam, kam to špachtlí nejde, mě ukazuje autorka Principů Života – Helena Vertelmanová a její muž Jacobus Vertelman.

Nahmatávám svět, který je pro mě ukrytý a objevuji, co všechno se tam dá najít. To následně zase zkouším zpracovat v sochařské hmotě a zjištuji o sobě spousty zajímavých věcí. Zažívám jaké to je se neuzavírat světu, ale naopak být otevřená diskusi. Zjištuji, že to co sochám, jsou pro mě důležitá témata, která se týkají mého příběhu. Vnímám, že na moje sochy lidi různě reagují a vyvolávají v nich zase pocity spojené s jejich příběhy. Cítím se v tom procesu živá a hloubavá. A baví mě se v tom svém světě neplácat, ale zkoumat, co by se s ním ještě dalo provést.

Abych lépe pochopila to co se sama učím, přednáším semináře základního výcviku Principů Života ve svém ateliéru. Semináře na sebe navazují a vytvářejí systém, jak se postupně dostat k svým ukrytým touhám, konfliktům a jiným informacím. A jak se na svůj život podívat z jiné strany a objevit o sobě to, co není denodenně přístupné.

Pokud máte o seminář zájem neváhejte mne kontaktovat. Další informace o seminářích můžete nalézt na webových stránkách Principů života.