Konzultace „Co o Vás Vaše socha vypráví?“

Zkuste se společně se mnou na své potíže ve vztazích podívat jinak. Vymodelujte je z hlíny. Uvidíte, že když dáte problémům formu, přijdete na to, jak je vyřešit. Ze své zkušenosti jsem přišla na to, že není třeba, aby člověk uměl modelovat, ale že tvořit a u toho zhmotňovat pocity umíme všichni. Jediné, co k tomu potřebujeme je odvaha a odhodlání, se na svůj život podívat.

Komu jsou konzultace určeny.

Moje konzultace jsou tedy vhodné pro ty, kdo se chtějí podívat, jak skutečně fungují. Každý si může vymodelovat svůj vztah k čemukoliv – lidem, penězům, práci, koníčkům i ke svému životu.. Důvod mě navštívit může mít mnoho podob, od každodenních nedorozumění, až po závažné problémy s důvěrou. Nejlepší zkušenosti mám s manželskými páry a celými rodinami. Mezi partnery se dobře zviditelní problematické stereotypy na obou stranách. Je zajímavé, slyšet pohled na situaci z obou stran a tak i vidět vymodelovanou situaci od každého z páru zvlášť. Při takové práci se snadno odhalí, co není uchopitelné v běžném životě. Pokud je zde celá rodina je možné tyto mechanismy zahlédnout u všech členů rodiny, což je optimální, protože se pak nejlépe hledá řešení.

Jak konzultace probíhá

Moje práce s lidmi je postavená na vlastní tvorbě klienta. Každý si vlastníma rukama vytvoří, co ve vztazích cítí. Na začátku konzultace probíhá rozhovor, kdy zjišťuji, proč za mnou dotyčný přišel. Po nasbírání informací společně pojmenujeme, co bude nejpřínosnější modelovat, a pustíme se do tvoření. Až je model hotov, bavíme se o souvislostech mezi sochou a životem klienta. Kam až se pustíme (do jaké hloubky), záleží výhradně na klientovi. Konzultace je tedy založena na tom, že si klient vymodeluje, co ho trápí. Již samotná tvorba sochy mu umožní se na ” problém ” podívat z jiné strany. U povídání mám ráda příjemnou atmosféru, chci, aby se u mě lidé uvolnili a cítili se v mém ateliéru bezpečně. Hlavní rozdíl od klasické konzultace (třeba u psychologa) je v tom, že je klient sám fyzicky aktivní součástí řešení problému. Jeho tvoření z hlíny je stavebním kamenem. Ze sochy pak mohu snáze vyčíst, co se v člověku děje a co přesně prožívá a dokážu se tak lépe dostat k podstatě problému. Z mého pohledu je důležité, že mi lidé jen nevypráví svůj příběh, ale že ho vyjádří v hlíně a otisknou tak své pocity do hmoty. Z nich se pak dá poskládat spousty zajímavých informací, souvislostí a pohledů na danou situaci.

Cena konzultace

  • za osobu 900 Kč/ za 90 minut
  • za pár 1 200 Kč/ za 120 minut
  • za rodinu (3–4 osoby) 1 800 Kč/ za 180 minut